Maqedoni

Colors: Purple Color

Prokuroria e përgjithshme publike dhe pjesëtarët e MPB-së dje kanë pasur urdhër arrrest për ndalimin e kryeprokurores speciale, Katica Janeva, njofton portali në gjuhën maqedonase “Mkd.mk”.
“Janeva ka arritur që ti telefonoj një ish-diplomati të huaj të njohur në Maqedoninë e Veriut, që ishte pjesëmarrës në arritjen e Marrëveshjes së Përzhinës në vitin 2015.

Anëtari i lartë i Lëvizjes BESA, Adnan Azizi përmes një postimi ka zbardhur detaje lidhur me taktizimet e kryeministrit Zoran Zaev me liderët e partive shqiptare të opozitës. Ai ka nënvizuar një detaj ku thotë se pas raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale, Zaev kishte ftuar në një takim vetëm kryetarin e Lëvizjes BESA, Bilall Kasamin, dhe se kjo ftesë është refuzuar, përcjellë INA.

Flash Lajme