Maqedoni

Colors: Purple Color

Ministri për Diasporën Edmond Ademi beson se rinia që po e lë vendin për një jetë më të mirë në Europë, do të kthehet në vendlindje pasi që Maqedonia e Veriut të anëtarësohet në BE dhe NATO, shkruan Gazeta Lajm.

VMRO-DPMNE ka publikuar emrat e kandidatëve me të cilët do të garojnë në zgjedhjet e parakohshme lokale në Ohër dhe Novo Sellë. Vllatko Gjorçev njoftoi se në Ohër kjo parti do të garojë me neurokirurgun Mitre Milloshevski, i punësuar në spitalin Shën Erazmo në Ohër, ndërsa në Komunën e Novo Sellës me Nikollço Stoilkov.

Flash Lajme