Maqedoni

Colors: Purple Color

Prokurorja e krimeve, Villma Ruskoska bëri të ditur se kryeministri Zoran Zaev i pari ka njoftuar se biznesmenët janë ankuar për shantazh.

Kryeministri me gojë na njoftoi mua dhe prokurorin publik në Republikën e Maqedonisë së Veriut, në të njëjtën kohë duke shprehur gatishmërinë për të ardhur dhe të ngrijë akuza.

BDI si parti e hapur është e gatshme që çdoherë të bisedoj që të gjendet zgjidhje e cila do të jetë më e mirë për qytetarët dhe për shtetin.
Këtë e ka thënë ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, duke u përgjigjur pyetjes nëse ka kuptim të mbahet takimi i liderëve pa prezencën e liderit të opozitës.

Që nga dita që dha dorëheqje, Prokurorja Speciale Katica Janeva nuk është paraqitur në punë, kanë konfirmuar për REL nga Prokuroria Speciale. Pavarësisht interesit të madh, ajo prej tre ditësh nuk është paraqitur në opinion apo para mediave për të folur rreth dyshimeve që janë ngritur për të rreth përfshirjes në rastin “Reket”.

Dje pjesëtarët e policisë kanë privuar nga liria I.Ç. (21) nga fshati Toplicë e Gostivarit, i cili rreth ora 13 e 30 minutat në shitoren e tij, I.Ç. e ka sulmuar fizikisht, bashkëshorten e 20 vjeçare me të cilën nuk kanë qenë të kurorëzuar, kështu që e njëjta rastin e ka denoncuar në polici.

Flash Lajme