Maqedoni

Colors: Purple Color

Sot Aleanca për Shqiptarët dha propozime konkrete drejtuar qeverisë së Republikës së Maqedonisë për çështjen e Kodrës së Diellit në Tetovë.
Kryetari i degës së kësaj partie në Tetovë, Altrim Mamuti theksoi se bashke me komisionin e ekonomisë së kësaj partie politike, propozojnë, marrim obligim dhe angazhim, tani në opozitë por dhe kur të marrim mandat qeverie, të punojnë për ekonomizimin dhe ristrukturimin e qendrës më të madhe në Ballkan të sportit dimëror dhe turizmit malor KODRA E DIELLIT në Tetovë.

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela nesër do të takohet me shefin e misionit të NATO-s dhe zyrës pēr lidhje me Maqedoninë, Ambasadorin Zoran Jankoviq. Ky takim do të zhvillohet në Kuvendin e Maqedonisë, ku temë diskutimi do të jetë integrimi dhe antarsimi Maqedonisë në NATO, ndryshimet Kushtetuese si dhe reformat në leminë e sigurisë, mëson INA.

Flash Lajme