Moti gjatë kësaj jave do të jetë i ndryshueshëm në disa rajone të vendit. Gjatë ditës së sotme do të ketë mot të ndryshueshëm me reshje lokale të shiut, kjo kryesisht në pjesën perëndimore dhe jugperëndimore.

Temperatura e mëngjesit do të jetë prej 10 deri 19, ndërsa ajo e ditës nga 26 – 33 gradë Celsius. Sinoptikët për nesër paralajmërojnë reshje të shiut, ndërsa të premten mot stabil me erë të fortë nga veriu. Megjithatë deri në fund të javës do të kemi periudha të motit me diell me temperature deri në 30 gradë Celsius. (INA)

Flash Lajme