Përfaqësuesja e Lëvizjes Vetëvendosje, Vlera Gjakova përmes një postimi në tuiter ka thumbuar kryeministrin Zoran Zaev lidhur me qasjen dhe hapjen e fundit ndaj Rusisë.
Shkupjania që ishte në listën e kandidatëve për deputetë të VV-së ka thënë se Zaevi po shfaq hipokrizi, sepse më parë hidhte gurë e dru ndaj Putinit ndërsa tani ndryshon qëndrimin.

“Marrëdhëniet me Moskën për Zoran Zaevin tani janë miqësore, edhe pse ai e akuzoi për grushtet!”, ka shkruar Gjakova, e cila ishte pjesë e ekipit të shtabit zgjedhor të kandidatit presidencial në Maqedoni, Blerim Reka.(INA)

Од Русија со љубов: Односите со Москва за Зоран Заев сега се пријателски иако ја обвини за државен удар!

— Vlera Gjakova (@VleraGjakova) November 16, 2019

Zoran Zaev invited Russian companies to consider opening collection points in his country so that North Macedonian agricultural produce can more easily find its way to Russian markets, and also called on them to invest in the ongoing process of installing gas pipelines.

— Vlera Gjakova (@VleraGjakova) November 16, 2019

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All