Në debatin me të rinjtë që u organizua mbrëmë në “Click Plus” në TV21, përfaqësuesi i Forumit Rinor të ASH-së, Ardonit Ismaili ka theksuar se nëpër universitetet e vendit kemi politizim të skajshëm.

“Të rinjëve po u mohohet zëri dhe të rinjtë nuk janë kritikues sepse i kanë politizuar të gjitha institucionet arsimore, i kanë politizuar universitetet dhe zëri jot nuk dëgjohet, sepse çdo profesor është funksionar i BDI-së dhe nëse kritikon atëher sanksionohesh nga këta funksionar partiak”, theksoi Ismaili.

I riu nga Tetova në #ClickPlus: Të rinjëve u mohohet zëri dhe të rinjtë nuk janë kritikues!

Gepostet von TV21 am Montag, 27. Januar 2020

Flash Lajme

Më të lexuarat