Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj nëpërmjet një statusi në Facebook ka treguar se Ligji është përgatitur dhe i njëjti do ta zhfuqizojë ligjin ekzistues.

Postimi i Haradinajt në Facebook:

Të nderuar qytetarë, Për Mbledhjen e ardhshme të Qeverisë, Zyra e Kryeministrit ka përgatitur ligjin, i cili do të shfuqizojë ligjin ekzistues dhe do të ndalojë lojërat e fatit.

Për dy muaj 213 raste të dhunës në familje, viktimë gratë

Loading...

Për dy muaj 213 raste të dhunës në familje, viktimë gratë

“Një muaj paraburgim për burrin që rrahu gruan”, “Arrestohet burri që e detyroi gruan të abortojë me dhunë”, “Burri bëri për spital gruan dhe djalin”, Burri rrahu me grushta e shuplaka gruan e tij”, “Paraburgim për burrin që vrau gruan”, janë vetëm disa nga titujt që kanë qarkulluar në media këtë fillimvit.

Flash Lajme