Kosova

Ferizaj: Përkujtohet Dëshmori i Kombit, Rexhep Demiri

Paraditen e sotme, Kryesuesja e Kuvendit të Komunës, Kristina Gashi Bytyçi bashkë me kryetarin e Shoqatës së Familjeve të Dëshmorëve, Gafurr Bytyçi, kryetarin e OVL- UÇK-së në Ferizaj, Rafiz Sejdiu, bashkëluftëtarë e dhjetëra qytetarë bënë homazhe në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, në 20 vjetorin e rënies heroike të Dëshmorit të Kombit, Rexhep Demiri.

Kreu i partisë Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë, Albin Kurti ka theksuar se koalicioni qeveritar ka thyer sundimin e ligjit duke mbajtur pushtetin vetëm për llogari dhe interesa personale.

Me një shënim në “Facebook”, lideri i VV-së theksoi se duhet gjetur një zgjidhje e menjëhershme për drejtësinë në Kosovës dhe për këtë ai ka edhe  një “propozim” se si duhet të bëhet.

Aeroporti

 • Aeroporti i Prishtinës
 • Aeroporti i Tiranës
 • Aeroporti i Shkupit

Ambasadat

 • Ambasada e Amerikes
 • Ambasada e Shqipërisë
 • Ambasada e Gjermanisë
 • Ambasada e Zvicrës
 • Ambasada e Italisë
 • Ambasada e Austrisë
 • Ambasada e Britanisë
 • Ambasada e Francës
 • Ambasada e Sllovenisë

Mos lejoni t’ju helmojnë jetën, këta janë 5 llojet e njerëzve toksikë që duhet të shmangni me çdo kusht

Njerëzit toksikë janë kudo. Ne mund të jetojmë me ta, të punojmë me ta, të ndajmë sekretet apo edhe momentet më të rëndësishme të jetës pa ditur që negativiteti dhe dashakeqësia e tyre po na helmojnë çdo ditë.

Zhduket një djalë në Viti

Një djalë është zhdukur në Viti.

Rastin e ka paraqitur në Polici të shtunën motra e tij, transmeton Plus Tv.

Ajo ka njoftuar se ai është larguar nga shtëpia dhe nuk dihet asgjë për vendndodhjen e tij

Flash Lajme