Kosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se autoritetet nga Prishtina me akuza ndaj Millan Radojçiqit kanë dëshiruar ta dobësojnë mbrojtjen serbe në veri të Kosovës.

Duke qenë mysafir në lajmet e RTS-së, Vuçiq tha se marrëveshja mes Beogradit dhe Prishtinës është tepër larg.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka ashpërsuar tonet  me presidentin Thaçi në lidhje me çështjen e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Ai iu përgjigj prerazi presidentit duke theksuar se kjo “lojë” nuk do të realizohet asnjëherë, ndërsa mes tjerash pohoi se një çështje e tillë ka hyrë thellë.

Ministri takon homologët nga Kuvajti, Gambia, Bangladeshi, EBA dhe Afganistani

Loading...

Ministri takon homologët nga Kuvajti, Gambia, Bangladeshi, EBA dhe Afganistani

Në ditën e dytë të vazhdimit të punimeve të sesionit të 46-të të Këshillit të Ministrave të Jashtëm të Organizatës për Bashkëpunim Islamik, që po i zhvillon punimet në Emiratet e Bashkuara Arabe, Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka vazhduar lobimin intenziv edhe në orët e paraditës, me takimet dypalëshe.

Flash Lajme