Kosova

Ish-nënpresidenti amerikan, Joe Biden ka përshëndetur vendimin e udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë për të rifilluar dialogun për normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve.

Në një deklaratë të publikuar të premten, kandidati i pritshëm i demokratëve në zgjedhjet presidenciale ka deklaruar se ky vendim është një hap i rëndësishëm përpara në rajon.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All