Në këtë koncert mori pjesë ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, presidenti Hashim Thaçi, ish-presidentët Fatmir sejdiu dhe Atifete Jahjaga, ministri i Jashtëm Behxhet Pacolli, e shumë përfaqësues tjerë politikë.


Albright së bashku me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, kanë arritur sot në Kosovë për të marr pjesë në festimin e dekadës së dytë të çlirimit të Kosovës, raporton KosovaPress.

Loading...


Flash Lajme