Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

“Nëpër ultësira do të ketë mjegull dhe ngrica në gjithë territorin e vendit.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri -9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -2 gradë Celsius.”, thuhet në njoftimin e IHMK-së

Po ashtu bëhet e ditur se do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes./21Media

Flash Lajme