Farat e kungullit janë me të vërtetë të vogla, por përfitimet e tyre dhe vlerat ushqyese janë shumë të mëdha.

Nëse ju hani pak fara kungulli, do të merrni sasinë e nevojshme të yndyrave të shëndetshme në trup, magnez dhe zink gjithashtu.

Flash Lajme