Shpesh mund t’iu ketë ndodhur që keni shumë etje, por edhe pas disa gotave me ujë, sërish ndjeni etje. Për të evituar këtë problem më poshtë ju tregojmë 5 zgjidhje që duket se janë mjaft efikase për këtë problem.

1 – Pini një gotë lëng limoni në mëngjes me një lugë mjaltë brenda.

2 – Pini sa më shumë ujë që të qëndroni të hidratuar. 2 litra në ditë janë nevojë e trupit.

3 – Përpiquni të konsumoni çamçakëz pa sheqer sepse do ndjeni menjëherë përmirësim.

4 – Shpëlani gojën me ujë të ngrohtë dhe kripë.

5 – Hani më shumë ushqime me përmbajtje pikante.


Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All