Vitamina C është jashtëzakonisht e rëndësishme në mbajtjen e trupit shëndetshëm dhe funksionimin si duhet. Ju duhet të merrni sasinë e duhur të saj çdo ditë, sepse ndryshe nga vitaminat e tjera, ajo C nuk qëndron në trup për shumë kohë.

Mungesa e vitaminës C në trupin tuaj ka disa simptoma shqetësuese, të cilat Dardania.com i ka sjellë për ju.

Mishrat e dhëmbëve shpesh janë të fryrë dhe keni gjakderdhje.

Plagët marrin shumë kohë për t’u kuruar.

Flokët janë të brishtë dhe bien lehtësisht.

Keni dhimbje të shpeshta të nyejve.

Sëmureni vazhdimisht.

Ju keni fituar peshë pa arsye, shkruan Dardania.com

Ndiheni të përgjumur dhe të lodhur gjatë ditës.

Lëkura juaj duket e thatë.

Hundët rrjedhin gjak shpesh.

Thonjtë tuaj janë të hollë dhe të dobët./K.C/dritare.net


Flash Lajme

Më të lexuarat