Ka shumë njerëz që vuajnë nga dhjami i tepërt në bark dhe patjetër duan të gjejnë një mënyrë për ta zhdukur. Dardania.com është këtu për t’ju ndihmuar. Ne do t’ju tregojmë një recetë të thjeshtë, me uthull molle.

Uthulla e mollës ka veti për humbjen e peshës, sepse të bën të ndihesh i ngopur, nëse një lugë e pi para ngrënies. Uthulla e mollës bën mrekulli në djegien e yndyrave të barkut.

Për të bërë një pije të shkëlqyer, për heqjen e yndyrës së barkut, ju nevojitet: Uthull molle, lëng limoni, mjaltë dhe ujë.

Përzijini të gjitha bashkë dhe pijeni si ilaç, nga një lugë, dy herë në ditë. Gjithashtu këtë përbërje mund ta përdorni dhe në sallata me perime. Kjo jo vetëm heq dhjamin e barkut, por edhe tonifikon trupin dhe ju jep energji./dardania.com


Flash Lajme

Më të lexuarat