A e dini se më shumë se 2 mijë vjet në Tibet ky ilaç përdoret për shërimin e dhimbjeve të shumta?

Zbulojeni! Ja përgatitja:

  1. Hudhrën e qëroni dhe preni në pjesë të mëdha.
  1. Pjesët e hudhrës i hidhni në kavanozin prej qelqit.
  2. Shtojeni alkoolin mjekësor dhe përbërësit i përzieni me lugë.
  3. Kavanozin e mbyllni, e lini anash dhe mos e hapni në dhjetë ditët e ardhshme.
  4. Pas 10 ditësh, e përzieni ilaçin dhe kavanozin më pas e futni në frigorifer.

PËRDORIMI:

Në një gotë ujë shtojini dy pika të ilaçit. Ujin duhet ta pini para kafjallit, drekës dhe darkës. Ilaçin ta përdorni 12 deri 15 ditë. Ilaçi përdoret për: Rregullimin e shtypjes së gjakut, forcimin e sistemit imun, si para po ashtu edhe pas sëmundjes, e forcon organizmin në sezonin e ftohjes dhe gripit, ul nivelin e kolesterolit në gjak, shëron astmën, bronkitisin dhe gastritin, përshpejton punën e metabolizmit.


Flash Lajme

Më të lexuarat