Dy ilaçe me bazë kanabisi, janë miratuar për përdorim në Angli. Këto ilaçe do të përdoren për të trajtuar epilepsinë dhe sklerozën te fëmijët. Reagimet kanë qenë të shumta, ku nuk kanë munguar edhe fushata kundër miratimit të këtyre ilaçeve.

Por studimet kanë treguar se përdorimi i këtyre medikamenteve do të ulë deri në 40% numrin e të prekurve nga këto sëmundje. /L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP


Flash Lajme

Më të lexuarat