Vetëm duke bërë disa ushqime në mëngjes, do të jeni më energjikë. Dhe Dardania.com i ka sjellë për ju. Bëni këto 7 ushtrime sapo të zgjoheni dhe do të jeni energjikë gjithë ditën.

1- Rrini në pozicionin e fluturës për disa sekonda. Merrni dhe nxirrni frymë disa herë. Këtë përsëriteni dhjetë herë.


2- Rrini në pozicionin sikur po bëni pompa, mbahuni me bërryl dhe jo me duar. Merrni dhe nxirrni frymë disa herë. Pushoni 30 sekonda dhe përsëriteni 3 herë.


3- Pozicioni i bebes së lumtur është më i thjeshti dhe i bukuri. Shtrihuni me kurriz, mblidhni këmbët dhe kapini me duar, si në foto. Merrni nxirrni frymë 5-10 herë.


4- Pozicioni i gjysmëurës është gjithashtu i mirë dhe i thjeshtë për t’u bërë. Nuk keni pse të ngrini qafën, por vetëm këmbët dhe vithet. Rrini për 30 sekonda, shtrihuni dhe ripërsëriteni, sugjeron Dardania.com


5- Mbajini këmbët ngritur në një kënd 90 gradë. Ngadalë ulini këmbët poshtë. Përsëriteni 10 herë për çdo këmbë.


6- Stërvitni qafën dhe shpatullat.


7- Shtrihuni me shpinë në krevat. Mbyllni sytë dhe merrni e nxirrni frymë përmes hundëve./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP


Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All