Tani në dimër ne hamë çdo ushqim. Shumë kalori, shumë yndyra dhe si përfundim shumë kile dhe bark. Nëse rrobat e trasha të dimrit dhe temperaturat ekstremisht  të ulëta nuk ju motivojnë që të punoni dhe ushtroheni për t’u dobësuar, mos u lodhni! Dimri do ta bëjë gjithë punën për ju dhe nuk do të lodheni fare.

Dardania.com ka sjellë për ju disa mënyra dobësimi, që do të tresin ushqimin e tepërt dhe do të nxisin metabolizmin për të djegur sa më shumë yndyrë, tani në dimër.

  • Ndihuni mirë/ Rezulton se serotoni, humori i mirë ndihmon trupin të djegë shumë e më shumë kalori.

Për më shumë klikoni në fotogaleinë më poshtë!/Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

Vëmendje: Nëse këtë artikull  e keni hapur nga Facebook, për të shikuar fotogalerinë e plotë ju lutem klikoni në, www.dritare.net.

Foto 1 nga 8

Vishni shumë rroba, mbulohuni me shtresa që peshojnë shumë, sugjeron Dardania.com


Flash Lajme