Lloji më i zakonshëm i kancerit të mëlçisë është “karcinoma hepatocelulare”, i cili fillon me dëmtimin e qelizave kryesore të mëlçisë. Ndonëse nuk është njëri ndër kancerët më të përhapur, përsëri është ndër më të rrezikshmit, që ka marrë shumë jetë njerëzish.

Kanceri i mëlçisë ka disa shenja të cilat, mund të mos dallohen nga ju, pasi vijnë në formën e gripit, ftohjes etj. Por për t’ju bërë ju të ndiheni më të sigurt, Dardania.com ka sjellë disa nga shenjat më të njohura, të kancerit të mëlçisë. Zbulojini në galerinë më poshtë!/Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

Foto 1 nga 7

Dobësi dhe lodhje e përgjithshme/ Ndiheni të dobët? Nuk keni fuqi për të bërë gjë? Sytë tuaj rrinë vazhdimisht të mbyllur, nga lodhja? Epo kjo shenjë bashkë me shenjat e tjera tregon se mëlçia juaj është e dëmtuar, po rrezikohet nga kanceri, informon Dardania.com


Flash Lajme

Më të lexuarat