Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, do të performojë në Zarë të Kroacisë, aty ku janë edhe ngulimet arbneshe të 500-vjetëve më parë.

Koncerti do të mbahet më 30 gusht 2019 në Qendrën Sportive “Visnjik” në Zarë, njoftojnë organizatorët e koncertit, të cilët pohojnë se shumica e biletave janë shitur, që kur koncerti u njoftua në datën 3 korrik.

Këngëtarja Rihanna ka realizuar disa foto për revistën ”Harper’s Bazaar”, duke sjellë veshjet e kulturës kineze. E veshur me një fustan blu me mëngë të rëna, flokët e kapura, stiluar me aksesorë që të kujtonin stilet tradicionale kineze, pa harruar dhe buzët e lyera me të kuqe, këngëtarja dhe stafi i revistës nuk ia kanë dalë mbanë që të përcillnin imazhin që duhej.

Flash Lajme