ICMP ka publikuar së fundmi një raport ku zbulon sa ndjekës të rremë kanë të famshmit në profilet e tyre në Instagram. Përqindjen më të madhe të ndjekësve fake e kishte Elle DeGeneres, me 58%.

Me përqindje më të ulët kemi Miley Cyrus 45% dhe Drake 38%.

Ndërsa për vipat shqiptarë ende nuk ka dalë një raport i tillë, i cili po të dalë do të jetë shokues për ata me fake followers.  Pas raportit të ICMP-së, ka reaguar edhe këngëtarja shqiptare, Bleona Qerreti, e cila me këtë rast ka sulmuar ‘kolegët’ e saj.  Bleona shkruan në Instastory se, disa nga të famshmit shqiptarë, filluan të mbanin një qëndrim ndaj saj, gjoja ishin më të famshëm se ajo, vetëm se kishin më shumë ndjekësa. Por sipas saj i kanë fake.

Bleona vetë ka 562.000 ndjekës dhe ajo thotë se janë të gjithë bio.dardania.com


Flash Lajme

Më të lexuarat