Alketa Vejsiu, moderatorja e njohur e ekraneve shqiptare, mund ta quajmë pa frikë “feministe”. Kjo për shkak se ajo është gjithmonë në mbrojtje, jo vetëm ndaj të drejtave të grave, por shpesh ka qenë mbështetje e madhe për shumë prej tyre.

Siç ka qenë edhe Vera Grabocka, një krah i fortë për jetën dhe karrierën e Vejsiut. Nisur nga kjo ajo ka lajmëruar se së shpejti do të publikojë një projekt të ri që ka në mendje. Për të gjitha vajzat dhe gratë e forta që e kanë frymëzuar atë, Vejsiu ka një surprizë.

“Asgje nuk mund ta ndaloje nje vajze te forte ne ndjekjen dhe realizimin e endrrave te saj, vecanerisht kur kjo mbeshtetet ne nje filozofi vlerash te forta morale! Per te gjitha vajzat dhe grate e forta dhe dinjitoze qe kam njohur dhe me kane frymezuar! Kam dicka te re ne mendje per ju” shkruan Alketa.

Është e vështirë ta parashikosh Alketën, ndaj nuk po hedhim asnjë hipotezë, por një gjë është e sigurt, projekti i saj padyshim që do të jetë një risi në Shqipëri./L.F-dritare.net


Flash Lajme

Më të lexuarat