Sonte në orën 20:45 do të luhet ndeshja Shqipëri-Francë, në stadiumin “Stade de France”, për eliminatoren e Europianit.

Në mbështetje të kombëtares shqiptare, në Paris kanë shkuar mijëra shqiptarë. Bashkë me ta është dhe moderatorja Arbana Osmani, e cila ka postuar një foto në Instagram, ku shfaqet me fanellën kuq e zi, përkrah komentatorit Dritan Shakohoxha.

“Forca Shqipëriaaaa”, shkruan Arbana poshtë fotos, duke i uruar fitore kuqezinjve.

Visualizza questo post su Instagram

Un post condiviso da (@arbanao) in data:

Më pas ajo ka postuar një tjetër foto me mikrofonin, ku përshëndet gjithë shqiptarët nga stadiumi “Stade de France”/E.B-dritare.net

Visualizza questo post su Instagram

Un post condiviso da (@arbanao) in data:


Flash Lajme