Disa të famshëm janë kushërinj apo të afërm me të tjerë të famshëm, detaj që as ata vetë nuk e kanë ditur, deri në momentet kur për shkak të famës kanë dëgjuar për njëri-tjetrin.

‘Bright Side’ gjeti disa çifte njerëzish të famshëm që dolën se janë të afërm.

Nicolas Cage dhe Sofia Coppola

Emri i vërtetë i Nicolas Cage është Nicolas Kim Coppola. Ka 10 të afërm në familjen e aktorit të Hollivudit dhe të gjitha ato janë të lidhura me kreativitetin , artin dhe kinematografinë. Një nga të afërmit e tij është Sofia Coppola, drejtoreshë e filmave “Lost in Translation” dhe “Marie Antoinette”. Sofia është një kushërirë e Nicolas Cage.

Guy Ritchie dhe Kate Middleton

Regjisori i njohur Guy Ritchie dhe Kate, dukesha e Kembrixhit, janë të afërm. Guy dhe Kate janë të vetëdijshëm për faktin se ata janë të afërm, edhe pse të largët. Guy ishte edhe në dasmën e Kate dhe Princit William. Paraardhësit e tyre të përbashkët janë bashkëshortët David Martineau dhe Sarah Meadoës që jetuan në shekullin XVIII.

Angelina Jolie dhe Hillary Clinton

Kush do të kishte menduar se Angelina Jolie kishte një të afërm midis politikanëve amerikanë? Jean Cusson është paraardhësi që lidh Angelina Jolie dhe Hillary Clinton. Këto gra janë kushërira në brezin e nëntë.

Justin Bieber dhe Ryan Gosling

Justin Bieber gjithashtu ka një pemë të madhe familjare ku mund të gjeni njerëz të famshëm. Një nga të afërmit e Justin është Ryan Gosling. Justin dhe Ryan janë kushërinjtë në brezin e 11-të.

Pharrell Williams dhe Timbaland

Dy prodhuesit e talentuar Pharrell Williams dhe Timbaland kanë lidhje gjaku. Ata janë kushërinj./I.M-Dritare.net


Flash Lajme

Më të lexuarat