Tetori, muaji i lindjes së politikanëve dhe figurave të shquar të vendit. Mund të konsiderohet muaji i politikanëve që kanë sjellë faqe të ndryshme në Shqipëri. Në këtë muaji ka lindur edhe ish-kryeminisrtri i Shqipërisë Sali Berisha feston sot ai feston 75-vjetorin e lindjes.Po kush është moderatorja që ka ditëlindjen në një datë me Sali Berishën?

– Me të takohemi çdo ditë, duke qenë se ajo është një nga shtyllat e transmetimeve ‘live’ të News24, moderatorja e News24, Nisida Tufa ka sot ditëlindjen.
Sapo përfundoi gjimnazin “Petro Nini Luarasi” Nisida ka nisur te shkruaj te “Gazeta Shqiptare”, me një rubrike të sajën. Redaktore e Suplementit “Bluetooth”. Ka mbuluar Kulturën për disa kohë derisa në vitin 2003 u hap televizioni News 24. E filloi si gazetare terreni, por edhe në redaksi, ndërsa që prej vitit 2005, me propozim të drejtuesve të televizionit, fillon si figurë televizive. Kështu nisi rruga e ekranit per Nisidën e sa sot ja ku e kemi ikonë e Televizionit News24. Tani ajo ka edhe një program të sajin çdo të shtunë, “Kjo javë” me Nisida Tufën.
Edhe 100 vjec u bëfsh Nisida Tufa!

72421158_10157630943905699_7519165843146539008_n32642946_2075581182471011_7823606920521973760_o55853667_2541208122574979_7828691998591680512_o44951162_2312580572104403_4319199587383377920_n65381964_2696332397062550_1239436504023957504_n
<
>

Por tetori duket se është muaji kur kanë ardhur në jetë personalitete të ndryshme shqiptare. Në këtë muaj si për koincidencë, kanë lindur kryetar shteti, ministra dhe shkrimtarë të njohur të letrave shqipe, Ismail Qemal Vlora – Sali Berisha – Ahmet Zogu- Dritëro Agolli – Ramiz AliaIsmail Qemali – Enver Hoxha, etj.


Flash Lajme

Më të lexuarat