Më 26 nëntor, Shqipëria u godit nga një tërmet prej 6.4 shkallë të rihterit i cili mori jetën e shumë personave, ndërsa shkatërroi vendbanimet e tyre
Për t’iu dalë në ndihmë banorëve të Shqipërisë, janë mobilizuar edhe qytetarët e Kosovës, në mesin e tyre edhe disa artistë.


Këngëtarja Shkurte Fejza, përmes një videoje tregoi se dje vizitoi Thumanën dhe ndihmoi qytetarët e atij vendi.Për ndryshe, shumë vullnetarë ende janë duke vazhduar të dërgojnë ndihma për të prekurit nga tërmeti.


Flash Lajme

Më të lexuarat