Sonte është nata e parë e Këngës Magjike. Ndryshe nga çdo herë tjetër, këtë vit Kënga Magjike ka një mision tjetër, atë të bamirësisë.
Fillimisht u tha se, ky festival do të shtyhej, por Ardit Gjebrea tha se, Kënga Magjike do të mbahej në datat e paracaktuara, dhe se të ardhurat nga biletat do të shkonin në ndihmë të të prekurve nga tërmeti i 26 nëntorit.

Këtë vit, Kënga Magjik vjen në vjen në formatin international. 30 artistë Big dhe 18 New Artist, në 3 net do të sjellin performanca magjike dhe në vazhdim ju sjellim artistët që do të këndojnë natën e parë.
Nata e parë:
Big & Big International
Aimee Sophia, Anxhela Peristeri, Ardit Çuni, Endri dhe Stefi, Elita Reçi, Erik Lloshi, Fifi, Jehona Sopi, Jason Ëalker, Marsela Çibukaj, Mar Shine, Olsi Bylyku, Rovena Dilo ft. Fit Man & Rolla, Vitmar Basha, West Side Family;
New Artist & New International Artist:
Alex Alexander, Dario Zela, Klara Doçi, Laura & Elisa Gjipi, Laxxard, Lina Pejovska, Marjona Metohu, Sany, Sharr Braina.dardania.com

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP


Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All