Më 19, 20 dhe 22 dhjetor do të shohim në ekranin e Radio Televizionit Shqiptar, edicionin e 58-të të Festivalit të Këngës.

Këtë vit, ky festival do të drejtohet nga dyshja më e dashur për publikun shqiptar, Vera Grabocka dhe Alketa Vejsiu.

Këngëtarët shqiptarë që do të performojnë në Festivalin e Këngës janë: Olta Boka, Elvana Gjata, Renis Gjoka, Boiken Lako, Era Rusi, Kanita, Aldo, Arinela Ara, Albërie Hadërgjonaj, Gena, Devis Xherahu, Robert Berisha, Kastro Zizo, etj.

Në edicionin spektakolar, ku do të zgjidhet përfaqësuesi  i Shqipërisë në Evrovizion do të jenë të ftuar specialë edhe artistë ndërkombëtarë, mes tyre, Mahnmood, Giusy Ferreri, Eleni Foureira.

Pa dyshim që edicioni i 58-të i  Festivalit të Këngës këtë vit do të jetë i paharrueshëm.dardania.com

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP


Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All