Ed Sheeran është shpallur si artisti i dekadës në Mbretërinë e Bashkuar, nga Kompania Zyrtare Charts.

Sheeran arriti të publikojë 12 këngë single dhe albumeve midis viteve 2010 dhe 2019 – më shumë se çdo artist tjetër.

“Shape Of You” ishte hiti më i madh i viteve 2010, duke qëndruar për 14 javë në numrin një nē top listat, dhe duke shitur më shumë se 4.5 milion kopje.

“Faleminderit për të gjithë ata që më kanë mbështetur gjatë 10 viteve të fundit, veçanërisht fansat e mi të mahnitshëm. Për 10 vitet e ardhshme!”– shkroi Sheeran pas çmimit.

Këngët e Sheeran janë transmetuar 4.6 miliardë herë vetëm në Mbretërinë e Bashkuar:

10 këngët single më të mira të dekadës:

1) Shape of you – Ed Sheeran

2) Uptoën Funk  –  Mark-  Ronson Ft Bruno Mars

3) Thinking Out Loud – Ed Sheeran

4) Despacito (Remix) –  Luis Fonsi/Daddy Yankee/Bieber

5) Perfect-  Ed Sheeran

6) One Dance –  Drake Ft Wizkid & Kyla

7) Happy –   Pharrell Williams

8) All Of Me –  John Legend

9) Sorry  – Justin Bieber

10) Rather Be –  Clean Bandit Ft Jess Glynne

10 Albumet e Dekadës

1) 21 – Adele

2) 25 -Adele

3) Multiply (x) – Ed Sheeran

4) Divide (÷) – Ed Sheeran

5) Christmas – Michael Buble

6) In The Lonely Hour – Sam Smith

7) Plus (+) – Ed Sheeran

8) Our Version Of Events – Emeli Sande

9) Progress – Take That

10) The Greatest Showman – Motion Picture Cast Recording./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP


Flash Lajme

Më të lexuarat