Mbretëresha i ka dhënë princit William një rol të ri në kishën e Skocisë, në një kohë kur princi Harry u tërhoq nga titujt mbretërorë dhe financimet.

Duka i Kembrixhit është bërë Lord, Komisionar i Lartë në Asamblenë e Përgjithshme të Kishës së Skocisë dhe do të veprojë si përfaqësuesi personal i sovranit në mbledhjen vjetore.

Ky vendim vjen, menjëherë pasi vëllai i tij, Duka i Sussex, udhëtoi në Kanada, për t’u bashkuar me Meghan dhe Archie-n, duke nisur një kapitull të ri të jetës së tyre larg mbretërisë.dardania.com

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP


Flash Lajme

Më të lexuarat