Dua Lipa është një nga këngëtaret më të famshme dhe më të suksesshme shqiptare. Por duket se kënga New Rules i ka sjellë një status përvec vajzës së parë me 1 milardë klikime në Spotify edhe si shqiptarja e parë e cila arrin këtë numër të çmendur klikimesh shkruan albeu.com.

1.2 miliardë klikimesh duket se i kanë hapur rrugën Dua-s që të fitojë edhe dy çmime Grammy.
Ndërkohë vend në tregun ndërkombëtar kanë edhe shqiptarët Rita Ora, Bebe Rexha, Ava Max, Era Istrefi, Gashi.


Flash Lajme

Më të lexuarat