Për instrumentalin është kujdesur Xhimi On DË Beat, i cili është e producent i kësaj kënge.

Incizimi është bërë në studion incizuese NXME (Manhattan Beach Recording).

Saga Lagin e ka bërë miksimin dhe masterizimin e këngës, me videoklipin e realizuar me regji të Alex Schmoll.

Kjo është kënga e parë e kompletuar nga ana vizuale e reperit që quhet shkurt Driton.

Tekstin e këngës e ka shkruar vet reperi, i cili pritet që në të ardhmen të sjellë materiale të reja muzikore.


Flash Lajme