Kate Midlleton dhe princi Wiliam morën pjesë në mbrëmjen BAFTA, nata e madhe e kalendarit filmik në Britani.

William, i cili është president i BAFTA, u bashkua me Kate në sallën Royal Albert Hall.

Në mesin e yjeve të njohur ishin prezentë edhe Cooper, Margot Robbie, Olivia Colman dhe Rami Malek.

kate-olivia-colman

Kate dhe William mahnitën mbrëmjen me veshjen e tyre.

William kishte veshur një kostum, ndërsa Kate një fustan të bardhë, të gjatë dhe elegant. Kjo është herë e dytë që Kate merr pjesë në BAFTA.

Dritare.net ju sjell fotot më të bukura nga mbrëmja e djeshme. Shikoni galerinë më poshtë./E.B-dritare.net

Vëmendje: Nëse nuk iu shfaqet galeria, klikoni këtu

Foto 1 nga 20


Flash Lajme