Ambasadori i Mretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell, e ka uruar këngëtaren Dua Lipa për fitimin e dy çmimeve “Grammy”.

Britaniku O’Connell në llogarinë e tij të Facebook-ut e ka quajtur artisten Lipa, krenaria e dy shteteve, transmeton Klan Kosova.


Kujtojmë se këngëtarja Lipa e ka fituar çmimin prestigjioz “Grammy” në kategorinë për këngën më të mirë në zhanrin Dance si dhe atë në kategorinë Artisti i ri më i mirë.

Për t’u informuar më shumë rreth kësaj ngjarje, klikoni në linkun e mëposhtëm.Flash Lajme