Kejsi Tola dhe Olta Boka janë dy ndër këngëtaret më të suksesshme të estradës shqiptare, e në të njëjtën kohë prej shumë vitesh edhe shumë mike të mira. Këtë e kanë treguar në çdo dalje të tyre, se shoqëria e tyre vazhdon të jetë po e njëjtë dhe e fortë pavarësisht kohës, momentit apo çfarë do lloj ndodhie.

Paar disa ditësh u përfol se Kejsi nuk është më shoqe me Oltën pas një përgjigjie për efekt loje, që Kejsi dha në një nga puntatat e “Shiko Kush Luan”, duke thënë se një nga këngëtaret që nuk i ndrin ylli, është Olta Boka.

Por si Kejsi dhe Olta kanë reaguar përmes një postimi në Instagram.

Une akoma me e lumtur qe do e kemi kete perqafim per shume gjate.”-shkruan Kejsi.

“Duke uruar te keni kaluar nje te diele te kendshme, dua ti jap fund njehere e mire (pa u bere e bezdisshme) lajmit mbi marredhenien me mikeshen time shume te mire @kejsitola. Edhe pas prononcimit tim, shoh ne disa portale, interpretime qe nuk kane transmetuar ate qe kam thene dhe ndodhur ne te vertete! Se pari, e kam mirekuptuar me shume sportivitet pergjigjen e @kejsitola ne emisionin “Shiko kush Luan” dhe mendoj qe kam bere ate qe cdo mikeshe e ka per detyrim moral te beje, marre shkak mbi te gjitha nga nje LOJE! Se dyti, qellimi im per sa i perket “justifikimit te pergjigjes” qe mund te pasohej pas thenies se emrit tim ne loje, nuk duhet te ishte kurresesi per te me sqaruar mua (sepse kuptohet qe se kisha aspak te nevojshem nje sqarim), por per te shmangur pikerisht kete tymnaje dhe lume interpretimesh dhe pikepyetjesh mbi miqesine tone!  Keshtu, do te ishin sqaruar te gjithe ata qe dyshuan mbi raportet tona dhe nuk do te ishte kaq e nevojshme te sterhollohej nje LOJE nga e cila per qellim ka argetimin, te cilin e shijova njesoj dhe vete! Me vjen realisht keq qe u beme pjese e nje situate jo fort te kendshme per te dyja ne, ku mbi te gjitha nuk e kuptoj tendencen dhe sigurine qe kane portalet per te dhene nje realitet ndryshe te marredhenies sone.?? Sot eshte e veshtire te gjesh miq te mire rreth vetes, ndaj jam me fat qe kam @kejsitola prane meje!”-shruan Olta./A.C/dritare.net


Flash Lajme