“U bënë gati 2 vite që unë kam humbur nënën…”
Kantautori i njohur shqiptar, Alban Skënderaj ka publikuar projektin më të ri muzikor.

Kënga titullohet “Plage në gjysmeshpirt” dhe është publikuar vetëm në versionin audio, përcjell rtv21.tv

Për tekstin dhe muzikën është përkujdesur vetë artisti, ndërsa për orkestrimin Endrit Shani.

“Plage në gjysmeshpirt” është shkruar para 10 vjetëve dhe kishte qenë e dedikuar për nënë e Miriamit, por që kjo e fundit nuk kishte mundur ta këndojë shkaku i emocioneve.

“E kam shkruar SAKTESISHT para 10 vitesh edhe pse ka qene gjithmone me shume e Miriamit se sa e imja si kenge. E kam shkruar menjehere mbasi nena e saj e dashur u largua papritur dhe teper e re nga kjo bote…. U bene gati 2 vite qe une kam humbur nenen time tashme dhe ne momente te veshtira, kur nuk kam mundur dot te gjej asnje pergjigje, me shume se kurre ndjenjat e mia jane pasqyruar ne keto vargje.”, ka shkruar artisti në rrjetin social, Instagram.
“Faleminderit” është projekti i fundit muzikor i kantautorit që është publikuar më 1 mars dhe deri më tani numëron mbi dy milionë klikime në kanalin Youtube./21Media

View this post on Instagram

Duhet te pranoj se ky dimer ka qene i ftohte si ne zemer ashtu dhe ne frymezim per mua. Duke ardhur pravera e duke celur lulet e para rritet dhe deshira per jeten e per te krijuar muzike me energji pozitive por para se te nis kete kapitull te ri kam ende nje kenge qe dua te ndaj me ju. E kam shkruar SAKTESISHT para 10 vitesh edhe pse ka qene gjithmone me shume e Miriamit se sa e imja si kenge. E kam shkruar menjehere mbasi nena e saj e dashur u largua papritur dhe teper e re nga kjo bote. Une hodha ne vargje e muzike dhimbjen e Miriamit dhe pse perjetimi ishte i forte edhe per mua. Nenen e saj e kujtoj si nje njeri te jashtezakonshem qe kujtdo i dhuronte vetem buzeqeshje dhe miresi. Miriami nuk ka mundur dot asnjehere ta kendoje per shkak te emocioneve por c’eshte e verteta te dy, ndoshta gabimisht, kemi menduar qe dhimbje te tilla kaq te thella dhe personale nuk ka nevoje te ndahen me publikun por duhen mbajtur per vete dhe me vete. U bene gati 2 vite qe une kam humbur nenen time tashme dhe ne momente te veshtira, kur nuk kam mundur dot te gjej asnje pergjigje, me shume se kurre ndjenjat e mia jane pasqyruar ne keto vargje. Na mungojne cdo dite dhe sado koha te kaloje keto plage nuk do mbyllet kurre plotesisht. Ne nuk jemi aspak te vecante, nuk kemi imunitet nga dhimbja, jemi njerez si te gjithe dhe sipas nesh, misioni me i madh i nje artisti eshte te shkruaj kenge qe sado pak i bejne njerezit te mos ndihen vetem, si ne gezimin ashtu edhe ne dhimbjen e tyre. Ndaj vendosem kete kenge dhe keto ndjenja ti ndajme me ju. #PlagNeGjysmeShpirt

A post shared by Alban Skenderaj (@albanskenderaj) on


Flash Lajme