Në ndërkohë, ajo e ka paralajmëruar edhe daljen e albumit të ri, i cili do të lansohet në muajin prill.

39-vjeçarja që nga fillimi i këtij muaji është në turneun botëror të koncerteve, të cilën e ka titulluar “Beautiful Trauma”.

Lexo po ashtu:

Ky turne e ka pasur albumin me të njëjtin emër, i cili ka dalë në treg që nga tetori i vitit 2017, kur e kishte rrëmbyer vendin e parë në top-listën e Billboard.

Theksojmë që nga fillet e karrierës, Pink ka fituar çmime të shumta, ndërsa ka publikuar shtatë albume muzikore dhe ka shituar mbi 50 milionë kopje. //


Flash Lajme