Hygerta Sako është një nga figurat më të njohura televizive në Shqipëri.

Ajo mori famë kur u shpall ‘Miss Albania’ në 1995 dhe pas këtij momenti nisi karriera e saj në televizion.

Hygerta ka qenë pjesë e disa emisioneve televizive dhe për disa vite ka prezantuar ‘Festivalin e Fundvitit në RTSH’.

Prej shumë kohësh Sako është edhe një nga figurat më të njohura të emisioneve sportive me programet që drejton në televizionin shtetëror.

Duke qenë kaq pranë televizionit, moderatoren jemi mësuar ta shohim gjithmonë të kuruar deri në detaj.

Por ditën e sotme ajo ka shuar kuriozitetin e të gjithëve se si duket thjesht ujë dhe sapun.

“Pa gjumë, pa make-up dhe pa probleme”, ka shkruar moderatorja pranë fotos dhe siç shihet është po njësoj edhe pa grimë në fytyrë.


Flash Lajme