Duka i Sussex dhe Dukesha e Kembrixhit, mbërritën në Westminster Abbey për angazhimin e radhës. Ndërsa të gjithë mezi po presim lajmin e madh të lindjes së foshnjës mbretërore, princi Harry realizon angazhimin e radhës, bashkë me kunatën.

  Shërbimi i përkujtimit dhe falënderimeve, pasditen e së enjtes, ishte për nder të sulmit terrorist në xhamitë në Zelandën e Re.

Ndërsa Harry ka marrë pjesë në disa aktivitete kohët e fundit, Meghan nuk është dukur fare. Pak ditë më parë mbërriti në Windsor edhe e ëma e dukeshës, që të kujdeset dhe t’i qëndrojë më pranë të bijës, në këto çaste të rëndësishme për të.dardania.com

Foto 1 nga 28


Flash Lajme