Një nga këngëtaret që ka rënë më shumë në sy gjatë MET gala, eventi më i rëndësishëm i modës në botë, ka qenë Jennifer Lopez.JLO ishte e shoqëruar nga i fejuari i saj Alex Rodriguez, ndërsa format e saj kanë rrëmbyer vëmendjen e shumë meshkujve të tjerë të pranishëm.

Mes tyre u “kap mat” edhe i dashuri i këngëtares shqiptare Dua Lipa, teksa shikonte të pasmet e JLO.

Mirëpo Jennifer, del edhe një herë një skenën e mediave rozë shqiptare me veshjen e saj.  Ajo kishte veshur një fustan prej kristali ku nuk i linte vend imagjinatës. Aksesori që mbante në kokë këngëtarja, duket se është i njohur. Para saj një aksesor identik e ka veshur modelja shqiptare, Oriola Marashi.

Modelja ka publikuar në instagramin e saj një foto ku në njërën anë është ajo dhe në anën tjetër Jennifer Lopez.


Flash Lajme