Disa nga personazhet më të famshëm botërorë janë kushërinj me njëri-tjetrin, lidhje këto që as ato vetë nuk e kanë ditur derisa janë bërë të famshëm.
“Bright Side” ka publikuar listën e 14 personave të famshëm që janë në lidhje gjaku me njëri-tjetrin, shkruan dritare.net.

Nicolas Cage and Sofia Coppola

Emri i vërtetë i Nikolas Cage është Nicolas Kim Koppola, ai ka 10 të afërm në botën e kinematografisë. Më e afërta e tij është Sofia Coppola, drejtoreshë e “Lost in Translation and Marie Antoinette”, ajo dhe Nicolas janë kushërinj.

Guy Ritchie and Kate Middleton


Regjisori i njohur Gyy Ritchie dhe dukesha e Kembrixhit janë kushërinj. Guy dhe Kate janë të vetëdijshëm për faktin se ata janë të afërm, edhe pse të largët. Guy ishte edhe në dasmën e Kate dhe Princi William. Paraardhësit e tyre të përbashkët janë bashkëshortët David Martineau dhe Sarah Meadows që jetuan në shekullin XVIII.
Angelina Jolie and Hillary Clinton


Kush do të kishte menduar se Angelina Jolie kishte një të afërm midis politikanëve amerikanë? Jean Cusson është paraardhësi që lidh Angelina Jolie dhe Hillary Clinton. Këto gra janë kushërinj në brezin e 9-të.
Justin Bieber and Ryan Gosling


Justin Bieber gjithashtu ka një pemë të madhe familjare ku mund të gjeni njerëz të famshëm. Një nga të afërmit e Justin është Ryan Gosling. Justin dhe Ryan janë kushërinjtë në brezin e 11-të.
Pharrell Williams and Timbaland

Dy prodhuesit e talentuar Pharrell Williams dhe Timbaland janë të afërm gjaku. Këta muzikantë të famshëm janë kushërinj.
Matt Damon and Ben Affleck

Shokët Matt Damon dhe Ben Affleck janë gjithashtu të afërm. Lidhja e këtyre djemve është e largët. Matt dhe Ben janë kushërinj të 10-të me njëri-tjetrin.
Prince Charles and Ralph Fiennes


Ralph Fiennes zbuloi rrënjët mbretërore në pemën e tij familjare. Charles, Princi i Uellsit, është kushëri i 8-të i Ralphit./ I.M-Dritare.net


Flash Lajme