Mund të themi se i gjithë rrjeti shpërtheu pasi Çiljeta Xhilaga publikoi disa foto e video ku shihet e mbuluar me shami dhe duke uruar të gjithë besimtarët mysliman për muajin e Ramazanit.


Komentet dhe reagimet lidhur me këtë kanë qenë nga më të ndryshmet.Mirëpo, këngëtarja ka treguar se është besimtare e devotshme dhe se do të agjërojë gjithë muajin.
Së fundmi, Çiljeta ka publikuar një video, e cila sërisht ka tërhequr vëmendjen jo vetëm të fansave të saj, por dhe të modeles së njohur Oriola Marashi, e cila i ka lënë një koment Çiljetës: ‘Bukuri e rrallë’, ka shkruar ajo.


Flash Lajme