Colors: Green Color

Flitet se marrëveshja mes Ralf Rangnik dhe Milanit është arritur, dhe se gjermani do bëhet trajneri i kuqezinjëve sezonin tjetër.
Roli i Rangnikut ka qenë i vetmi pazëll i pazgjidhur, pasi interesimi i Milanit për të ishte prej kohësh i ditur.

Një autogol ishte thuajse vendimtar në garën për të përcaktuar skuadrën e fundit që do të luajë në Bundesligën e Gjermanisë në futboll në edicionin e ardhshëm.

Në ndeshjen e kthimit të plejautit për Bundesligë, Werder Bremeni të hënën mbrëma barazoi 2:2 në udhëtim ndaj Heidenheimit.

Trajneri i Tottenham Hotspur, Jose Mourinho, e ka etiketuar si ‘të bukur’ zënkën ndërmjet Hugo Lloris dhe Heung-min Son në fitoren e të hënës kundër Evertonit.

Portieri francez u konfrontua në mënyrë agresive me anësorin jugkorean, saqë bashkëlojtarët Giovani Lo Celso dhe Harry Winks u detyruan të ndërhynin për të penguar eskalimin e situatës.

Flash Lajme

Më të lexuarat