Colors: Green Color

Ndeshja e parë e javës së 23 të Superligës mes Skënderbut dhe Tiranës është mbyllur me fitoren 1-2 të skuadrës kryeqytetase. Në Korçë vendasit e nisën sfidën në sulm, por në minutën e 26 e panë veten në disavantazh pasi Kobina zhbllokoi shifrat në favor të skuadrës kryeqytetase.

Gazeta prestigjoze gjermane “Bild” i ka kushtuar faqen kryesore ish-kampionit të Botës në Formula 1, Michael Schumacher. Në artikullin që hapet me titullin ” Kjo është mënyra se si ish-kampionati i Formula 1, Schumacher jeton sot”, gazeta rindez shpresat e tifozëve të 7-të herë kampionit të F1 se gjendja e tij shëndetësore është përmirësuar ndjeshëm.

Jo të gjithë janë dalë të lumtur nga shorti që është hedhur sot në Nion në kuadër të fazës së 1/8-ave të Ligës së Europës. Në short, kishte përjashtim për shkak të konflikteve të ashpra mes shteteve dhe ky përjashtim ishte Dinamo e Kievit, që nuk mund të luante kundër skuadrave ruse pjesëmarrëse në këtë short siç ishte Zeniti apo edhe Krasnodari.

Flash Lajme