Colors: Green Color

Pas 13 vitesh Spanja fiton sërish kampionatin Botëror të basketbollit për meshkuj duke festuar titullin e saj të dytë Botëror pas atij të vitit 2006. Në Cadillac Arena në kryeqytetin e Kinës Pekin, La Roja dominoi në lojë dhe rezultat Argjentinën në ndeshjen përmbyllëse të kampionatit të 18-të Botëror me basketbollistët spanjollë që bënë të tyret medaljet e arta.

Besojeni apo jo. Një futbollist shqiptar ka arritur të realizojë një gol sa të bukur aq edhe të radhë. Bëhet fjalë për ish-mbrojtësin e Kukësit, Vangjel Zguro.

Pogradecari i cili këtë sezon u transferua në Chattanooga Red Wolves në kategorinë e parë të futbollit amerikan ka ekzekutuar saktë një goditje nga këndi, e cila përfundoi direkt e në rrjetë.

Flash Lajme