Colors: Green Color

Kur ke luajtur për shumë vite futboll, sigurisht që ke edhe shumë për të treguar. Ngjarje, ndodhi, histori, anekdota dhe histori të ndryshme merkatoje. Lorik Cana, lideri i shqiptarëve dhe tifozëve, që është tërhequr nga futbolli dhe që sot studion për drejtues, i ftuar në emisionin “Mos i fol babagjyshit” në “Ora News”, ka treguar disa detaje nga karriera e tij kur ishte i ri.

Chelsea ka zyrtarizuar transferimin e Christian Pulisic nga Borussia Dortmund.

‘Blutë e Londrës’ kanë paguar hiq më pak se 64 milionë euro për talentin amerikan.

Me transferimin 64 milionësh, Pulisic hyn në mesin e dhjetë transferimeve më të shtrenjta të afatit kalimtar të janarit.

Flash Lajme