Colors: Green Color

Marco Reus thotë se nuk pendohet për vendimin e tij për të qëndruar në Borussia Dortmund pasi agjenti i tij zbuloi se disa nga klubet më të mëdha të botës dëshironin të nënshkruanin me anësorin në vitin 2015.Reus fillimisht u bashkua me Dortmundin nga Borussia Monchengladbach në vitin 2012, dhe shpejt u bë një nga lojtarët më të kërkuar në botë ndërsa ai shkëlqeu nën drejtimin e Jurgen Klopp.

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, thotë se ai do t’i lejojë lojtarët e skuadrës së tij ta zgjedhin kapitenin e ardhshëm të kampionit të Premierligës.

Ish-kapiteni i Manchester Cityt, Vincent Kompany, u pensionua në fund të sezonit të kaluar, duke ia lënë kështu Pep Guardiolës detyrën për ta gjetur kapitenin e ri, transmeton Gazeta Express.

Flash Lajme